Tanınmış pianoçu Adilə Əliyevanın ustad dərsləri keçiriləcək
Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən uşaq musiqi, incəsənət və rəssamlıq məktəblərində təlim-tərbiyə prosesinin təkmilləşdirilməsi, tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, müəllimlərin peşəkarlıq səviyyələrinin artırılması və onlara metodiki köməklik göstərilməsi məqsədilə respublikanın aparıcı təhsil müəssisələrinin təcrübəli müəllimlərinin, tanınmış incəsənət xadimlərinin iştirakı ilə uşaq musiqi və incəsənət məktəblərinin şagird və müəllimləri üçün mütəmadi olaraq ustad dərsləri təşkil edilir.
Bu işlərin davamı olaraq, Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə Fransada yaşayan həmvətənimiz, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artisti, Fransa Ali Beynəlxalq Musiqi Akademiyasının direktoru, tanınmış azərbaycanlı pianoçu Adilə Əliyevanın 2020-ci ilin 27, 28 və 29 fevral tarixlərində Bakı və Sumqayıt şəhərlərində uşaq musiqi və incəsənət məktəblərinin şagird və müəllimləri üçün ustad dərsləri keçiriləcəkdir.
Ustad dərslərində iştirak etmək istəyən şəxslər müvafiq məlumatları aşağıdakı cədvəldən əldə edə bilərlər.

Известная пианистка Аделя Алиева проведет мастер-классы
В целях совершенствования учебного процесса в детских музыкальных школах и школах искусств, повышения качества обучения, профессионального развития и оказания методической помощи опытные педагоги ведущих учебных заведений республики, известные деятели искусств регулярно проводят мастер-классы для преподавателей и учащихся детских музыкальных школ и школ искусств.
При поддержке Министерства культуры наша соотечественница, проживающая во Франции, заслуженная артистка Азербайджана, директор Французской международной высшей музыкальной академии Аделя Алиева 27, 28 и 29 февраля в городах Баку и Сумгайыт проведет мастер-классы для студентов и преподавателей музыкальных школ и школ искусств.