“Qarabağı bərpa etməyə cümlə hazırız!” adlı videoçarx hazırlanıb
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsi tərəfindən “Qarabağı bərpa etməyə cümlə hazırız” adlı videoçarx hazırlanıb.
Videoçarx Ali Baş Komandan, Prezident cənab İlham Əliyevin “Qarabağ Azərbaycandır!” çağırışından ruhlanaraq, onun ətrafında birlik nümayiş etdirən ziyalılarımızın Azərbaycanın mədəniyyət beşiyi – Qarabağın bərpası və inkişafı naminə cümlə hazır olmalarının ifadəsidir.
Videoçarxda Azərbaycanın tanınmış sənətkarlarından Xalq artistləri Alim Qasımov, Mənsum İbrahimov, Məleykə Əsədova, Eyyub Yaqubov, Əməkdar incəsənət xadimi Baba Vəziroğlu, Əməkdar artistlər Ədalət Şükürov, Fərqanə Qasımova, Bəhram Bağırzadə, Lalə Məmmədova, Əməkdar mədəniyyət işçisi Aşıq Samirə, Bakı Uşaq və Gənclər Teatrının aktyorları və qəlbi Qarabağ həsrəti ilə döyünən digər mədəniyyət xadimləri iştirak ediblər.
Sözügedən videoçarxı bu linkə daxil olaraq izləmək mümkündür: https://www.youtube.com/watch?v=iN6gwLCBL0Q

Представлен видеоролик под названием «Qarabağı bərpa etməyə cümlə hazırız»
При организационной поддержке Министерства культуры Азербайджанской Республики Главное Управление культуры города Баку подготовило видеоролик под названием «Qarabağı bərpa etməyə cümlə hazırız».
Видеоролик выражает готовность нашей интеллигенции, вдохновленной призывом Верховного Главнокомандующего, Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева «Карабах это Азербайджан!», объединиться во имя восстановления и развития культурной колыбели Азербайджана – Карабаха.
На съемках видеоролика участвовали известные деятели культуры Азербайджана – Народные артисты Алим Гасымов, Мансум Ибрагимов, Малейка Асадова, Эюб Ягубов, Заслуженный деятель искусств, поэт Баба Везироглы; Заслуженные артисты Адалят Шюкюров, Фаргана Гасымова, Бахрам Багирзаде, Лала Мамедова; Заслуженный работник культуры ашуг Самира, артисты Бакинского Театра Детей и Молодежи и другие личности, жаждущие возвращение Карабаха.