Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

2 oktyabr, çərşənbə

İctimai xadim, jurnalist, yazıçı Əhməd bəy Ağaoğlunun 150 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi

 

19:00

 4 oktyabr, cümə

Vəkillər Kolleqiyasının tədbiri

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Fəxrəddin Kərimov

15:00

8 oktyabr, çərşənbə axşamı

Xalq yazıçısı Hüseyn İbrahimovun 100 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi

19:00

10 oktyabr, cümə axşamı

II Azərbaycan xalq mahnıları festivalı

Birləşmiş xor kollektivlərinin çıxışı

19:00

11 oktyabr, cümə

Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının və “Mədəniyyət” kanalının birgə layihəsi çərçivəsində konsert

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Dirijor - Orxan Həşimov

Azərbaycan Televiziyası və Radiosunun C.Cahangirov adına xoru

Solist - Ramil Qasımov

19:00

13 oktyabr, bazar

Rusiya Mədəniyyəti Günləri çərçivəsində konsert

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev

Solist – Nikolay Luqanski (piano, Rusiya)

19:00

16 oktyabr, çərşənbə

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Fəxrəddin Kərimov

19:00

18 oktyabr, cümə

İtaliya Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyinin tədbiri

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Mustafa Mehmandarov

19:00

25 oktyabr, cümə

Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının X Qurultayının açılışı

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası

19:00

26 oktyabr, şənbə

Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının X Qurultayı çərçivəsində

 Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Ağaverdi Paşayev

19:00

29 oktyabr, çərşənbə

Xalq artisti, görkəmli xanəndə Hacıbaba Hüseynovun 100 illiyinə həsr olunmuş gecə

19:00

 

Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

28 may küç.17

 

26 oktyabr,şənbə

Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının X Qurultayı çərçivəsində

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Fəxrəddin Kərimov

19:00

31 oktyabr, cümə axşamı

Orqan musiqisi axşamı

19:00

 

5 oktyabr, şənbə

Müəllimlər gününə həsr olunmuş  tədbir

19:00

12 oktyabr, şənbə,

“Stand up comedy” şou-proqram

19:30

19 oktyabr, şənbə

“Samur”  ləzgi cəmiyyətinin tədbiri

18:00

30 oktyabr, çərşənbə

“Tisa” beynəlxalq məktəbin tədbiri

19:00

31 oktyabr, cümə axşamı

“Tisa” beynəlxalq məktəbin tədbiri

19:00

 11 oktyabr, cümə 

        

Rusiyanın  “Beryozka”

Dövlət Akademik Xoreoqrafik Ansamblının konserti

19:00

12 oktyabr, şənbə

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Bədii rəhbər- Xalq artisti Ağaverdi Paşayev

Solist -Əməkdar artist, müğənni Yaqub Zurufçu

19:00

 24 oktyabr,

cümə axşamı

Studiya “95 Kvartal”ın konserti

19:00

26 oktyabr,  şənbə

27 oktyabr,  bazar 

Müğənni Nuri Sərinləşdiricinin konserti

 19:00

30 oktyabr, çərşənbə

Azərbaycan Respublikasının Xalq artistləri Gülyaz və Gülyanaq   Məmmədovaların konserti

 19:00

9 oktyabr,

çərşənbə

Beynəlxalq Uşaq Muğam Festivalı

19:00

11 oktyabr,

cümə

Rusiya Federasiyasının folklor kollektivlərinin konserti

12:00

12 oktyabr,

şənbə

 

Əməkdar artist, müğənni  Nuriyyə Hüseynovanın solo konserti

19:00

16 oktyabr,

çərşənbə

 

Ü.Hacıbəyli adına Dövlət simfonik orkestrinin solistləri

Dirijor Fuad İbrahimov

Solist  Fəridə Məmmədova

19:00

17 oktyabr,

cümə axaşamı

Muğam axşamları layihəsi

 “Rast” muğamı

19:00

19 oktyabr,

şənbə

 

“Unudulmayanlar”  layihəsi

Xalq artist,  xanəndə Sara Qədimovaya həsr olunmuş xatirə gecəsi

19:00

21 oktyabr,

cümə

Baki Caz Festivalı

Yuri Honing Kvarteti

20:00

25 oktyabr,

cümə

 

Muğam axşamları layihəsi

 “Şur” muğamı

19:00

Proqram nəzərdə tutulmayıb...