Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1 may,

bazar

“CadeNZa” - açıq məşq

11:00-17:00

3 may,

çərşənbə axşamı

Beynəlxalq  Jazz günü çərçivəsində Ruslan Ağababayevin konserti

10:00-21:00

4 may,

çərşənbə

Şuşa İcra Hakimiyyətinin tədbiri

 

Beynəlxalq Jazz günü çərçivəsində “Qaya” Dövlət Ansamblının konserti “Through the years”

 

12:00-15:00

 

10:00-21:00

5 may,

cümə axşamı

Yunus Emre Universitetin tədbiri

19:00

6 may,

cümə

Ramiz Quliyevin 75 illliyinə həsr olunmuş kitab və filmin təqdimatı

19:00

7-12 may

Muğam müsabiqəsi Canlı

 

10:00-01:00

13 may,

cümə

“Mirzə Güllər” dəyirmi masa

Xanlar Cafarovun xatirə gecəsi

12:00

19:00

16 may,

bazar ertəsi

Muğam axşamı

19:00

17 may,

çərşənbə axşamı

Muğam müsabiqəsi Canlı

10:00-01:00

18 may,

çərşənbə

Fatimə Cəfərzadənin iştirakı ilə vokal axşamı

 

19:00

19 may,

cümə axşamı

Muğam müsabiqəsi Canlı

 

10:00-01:00

20 may,

cümə

“Sürət və Cürət” instrumental musiqi

Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti

 

19:00

23 may,

bazar ertəsi

“CadeNZa”

19:00

24 may,

çərşənbə axşamı

Muğam müsabiqəsi Canlı

10:00-01:00

25 may,

çərşənbə

Şuşa musiqi məktəbinin konserti

19:00

26 may,

cümə axşamı

Muğam müsabiqəsi Canlı

10:00-01:00

27 may,

cümə

Qara Qarayevin xatirə gecəsi

19:00

28-29 may

şənbə-bazar

Almaxanım Əhmədlinin solo konserti

 

20:00

30 may,

bazar ertəsi

Şövkət Ələkbərovanın 100 illiyinə həsr olunmuş konsert

19:00

31 may,

çərşənbə axşamı

Muğam müsabiqəsi Canlı

10:00-01:00

4 may,

çərşənbə

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Fəxrəddin Kərimov

Solist – Züleyxa Abdulla (piano)

19:00

5 may,

cümə axşamı

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Dirijor – İlahə Hüseynova

Solist – Nurlana Abdullayeva (vokal)

19:00

6 may,

cümə

Azərbaycan Respublikasının Əməkdar İncəsənət xadimi, bəstəkar  Oqtay Rəcəbovun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Orxan Həşimov

“Buta” instrumental ansamblı

Bədii rəhbər, tarzən Rövşən Qurbanov

19:00

10 may,

çərşənbə axşamı

Q.Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət  Məktəbinin şagirdlərinin konserti

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Mustafa Mehmandarov

19:00

12 may,

cümə axşamı

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Fəxrəddin Kərimov

Solist – Turan Səfərli (soprano)

19:00

13 may,

cümə

“Yeni adlar” layihəsi çərçivəsində konsert

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Fuad İbrahimov

Solistlər – Nərgiz Kəngərli (piano), Zərifə Alxazova (violin)

19:00

17 may,

çərşənbə axşamı

“Yeni adlar” layihəsi çərçivəsində konsert

Bakı Kamera Orkestri

Dirijor – Fuad İbrahimov

Solistlər – Əziz Pənah (qoboy), Nərmin Nəcəfli (piano)

19:00

19 may, cümə axşamı

Bakı Kamera Orkestri

Dirijor-Fuad İbrahimov

Dirijor və solist (violin) Dmitri Sitkovetski (Böyük Britaniya)

19:00

20 may,

cümə

1st Baku İnternational Piano Festivalının açılışı

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Yalçın Adıgözəlov

Solist – Remi Geniet (piano, Fransa)

19:00

22 may,

bazar

Koreya Səfirliyinin tədbiri

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Yalçın Adıgözəlov

18:00

24 may,

çərşənbə axşamı

“Yeni adlar” layihəsi çərçivəsində konsert

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Ağaverdi Paşayev

Solistlər:Tahir Əmrahov (tar), Cahandar Xanlarov (kamança)

19:00

25 may,

çərşənbə

1st Baku İnternational Piano Festivalı çərçivəsində

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Dirijor – Valid Ağayev

Solistlər – Vurğun Vəkilov (piano), Səidə Zülfüqarova (piano)

19:00

26 may,

cümə axşamı

A.Məlikov adına 11 № Onbirillik Musiqi Məktəbinin 65 illiyinə həsr olunmuş konsert

19:00

27 may,

cümə

İsveç Səfirliyinin tədbiri

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Elşad Bağırov

Solist – Martin Sturfalt (İsveç, piano)

19:00

28 may,

şənbə

TISA Beynəlxalq məktəbin tədbiri

Qış və Yay zalları

10:00-13:00

30 may,

bazar ertəsi

Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Mustafa Aşurov

19:00

 

Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

23 may,

bazar ertəsi

1st Baku İnternational Piano Festivalı çərçivəsində

“Gənclərə dəstək” layihəsi iştirakçılarının konserti

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Dirijor – Valid Ağayev

19:00                                                 

24 may,

çərşənbə axşamı

“Vokal musiqisi axşamı”

Xalq artisti Şövkət Ələkbərovanın 100 illiyinə həsr olunmuş Ş.Ələkbərova adına 20 nömrəli Onbirillik Musiqi məktəbinin şagirdlərinin konserti

19:00                                                                                               

26 may,

cümə axşamı

“Gənclərə dəstək” layihəsi çərçivəsində “Günümüzün gəncləri”

Solistlər – Prezident təqaüdçüləri, Respublika və beynəlxalq müsabiqələr laureatları  Zərrin Əliyeva (violin), Orxan Hüseynov (violonçel)

19:00

27 may,

cümə

Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi gününə həsr olunmuş

Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin şagirdlərinin konserti

19:00

1 may, bazar

“Ağbəniz” uşaqlar üçün interaktiv müzikl-tamaşa

12:00

15:00

2 may,

bazar ertəsi

Cəmil Əmirovun yaradıcılığına həsr olunmuş konsert proqramı

19:00

6 may,

cümə

“Burlesk” uşaqlar üçün interaktiv müzikl-tamaşa

19:00

9 may, bazar ertəsi

İrəvan Dövlət  Azərbaycan Dram Teatrının tamaşası  K.Narqabil “Rəis və  beş dul qadın”

19:00

11 may,

çərşənbə

4 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbinin konserti

19:00

14 may,

şənbə

“Bremen musiqiçiləri” uşaqlar üçün interaktiv müzikl-tamaşa

12:00

15:00

15 may,

bazar

“Məlik Məmməd” uşaqlar üçün interaktiv müzikl-tamaşa

12:00

15:00

19 may,

cümə axşamı

Rauf Hacıyev adına 15 №-li Uşaq Musiqi Məktəbinin yekun konserti

19:00

22 may,

bazar

“Zveropoy” uşaqlar üçün interaktiv müzikl-tamaşa

12:00

15:00

26 may,

cümə axşamı

38 №-li Onbirillik Musiqi Məktəbinin konserti

14:00

27 may,

cümə

M.Maqomayev adına 26 №-li Onbirillik Musiqi Məktəbinin konserti

14:00

28 may,

şənbə

“Mulan” uşaqlar üçün interaktiv müzikl-tamaşa

12:00

15:00

29 may,

bazar

Fidan Hacıyeva adına Vokal Musiqi Məktəbinin konserti

19:00

 

2 may,
bazar ertəsi

Populyar incəsənət ustalarının iştirakı ilə
xeyriyyə konserti

15:00

7-8 may

“MultiŞOU” teatr və konsert şirkətinin “MультиЗавры”
interaktiv tamaşa

11:30

9 may,
bazar ertəsi

Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşmüş, yaralanmış və şəhid olmuş əsgərlərimizin və onların ailələrinin sosial rifahının yüksəldilməsi məqsədilə Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblının iştirakı ilə xeyriyyə konserti

19:00

14 may,
şənbə

Məşhur pianoçu
Fazıl Sayın konserti

20:00

 

15 may,
bazar

                    “Anna Karenina” tamaşası
                       Moskva Müasir İncəsənət Teatrı

19:00

18 may,
çərşənbə

Əməkdar incəsənət xadimi
Aqil Məlikovun yaradıcılıq gecəsi

19:00

19 may,
cümə axşamı

Dünyanın ən cəld piano ifaçısı Peter Bence “Fortepiano dahisi ekskluziv konserti” ilə adlı konserti

20:00

21 may,
şənbə

Gökhan Türkmenin konserti

20:00

22 may,
bazar

“No Land” qrupunun konserti

20:00

24 may,
çərşənbə axşamı

“Karvan” qrupunun konserti

19:00

26 may,
cümə axşamı

Çexov adına Moskva Bədii Teatrının aktyorları Rusiyanın Xalq artisti Dmitriy Nazarov və Rusiyanın Əməkdar artisti Olqa Vasilyevanın iştirakı ilə “Корень любви” tamaşası

20:00

28 may,
şənbə

28 May Müstəqillik gününə həsr olunmuş  konsert

19:00

29-30 may

“Gülüşün buster dozası” konsert

19:00

31 may,
çərşənbə axşamı

Tanınmış müğənni Datonun konserti

20:00