Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1 fevral,  cümə 

 Elçin “Cəhənnəm sakinləri”

19:00

2 fevral, şənbə  

K.Abdulla “Bir, iki, bizimki” (A.M.Şərifzadə səhnəsi)

R.Kuni “Zorən şorgöz”

18:00

19:00

3  fevral,  bazar

C.Cabbarlı “Almaz”

19:00

7 fevral, cümə axşamı

M.Qavran  “Qəribə, çox qəribə, əhvalat” 

(A.M.Şərifzadə səhnəsi)

19:00

8 fevral, cümə

C.Məmmədquluzadə “Ölülər”

19:00

9 fevral, şənbə

C.Rodari “Cipollino”

İ.Əfəndiyev “Boy çiçəyi”

12:00

19:00

10 fevral, bazar

C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

A.Saqarelli   “Xanuma” 

12:00

19:00

14 fevral, cümə axşamı

Ç.Aytmatov “Manqurt”

(A.M.Şərifzadə səhnəsi)

19:00

15 fevral, cümə 

Y.Polyakov “Sinif yoldaşları”

19:00

16 fevral, şənbə

“Nindza tısbağalar”

Ə.Əmirli “Şah Qacar”

12:00

19:00

17 fevral, bazar

“Nindza tısbağalar”

M.S.Ordubadi “Qətibə İnanc”

12:00

19:00

22 fevral, cümə

H.Həsənov “Qürbətdən gələn məktublar”

 

19:00

23  fevral, şənbə

A.Tolstoy “Buratino”

H.Mirələmov  “Vəsiyyət”

12:00

19:00

24 fevral, bazar

M.F.Axundzadə “Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran”

İ.Əfəndiyev “Mənim günahım”

12:00

19:00

26 fevral, çərşənbə axşamı 

İ.Əfəndiyev “Qarabağnamə”

19:00

28 fevral, cümə axşamı 

N.Qoqol “Müfəttiş”

19:00

 

 1 fevral, cümə

  E.Sabitoğlu, V.Kolmanovski “Bir dəfə Bağdadda”

(rus dilində)

19:00

 2 fevral, şənbə

 V.Ulanovski, V.Orlov “Qızıl cücə” (rus dilində)

 Ü.Hacıbəyli  “O olmasın, bu olsun”

12:00

19:00

 3 fevral,  bazar

 E.Sabitoğlu, Y.Şvarts “Qırmızı papaq”

 İ.Əfəndiyev “Mənim günahım”

12:00

 19:00

 5 fevral, çərşənbə axşamı

Mədəniyyət Nazirliyi və  5  saylı  Bakı ASAN

Xidmət Mərkəzinin   Gənclər günü ilə əlaqədar birgə tədbiri

C.Cabbarlı “Vəfalı Səriyyə”

19:00

  8 fevral, cümə

  O.Kazımi, R.Heydər “Qızıl toy” 

 19:00

 9 fevral, şənbə

 O. Zülfüqarov, R.Heydər “Dəcəl çəpişlər”

 F.Sücəddinov, T.Vəliyeva “Mən dəyərəm min cavana”

 12:00

 19:00

 10 fevral, bazar

 A.Xayt, A.Kurlyanski “Bir dayan, canavar!”(rus dilində)        F.Əmirovun musiqiləri əsasında “999-cu gecə”     

12:00

19:00

  15 fevral,  cümə

  R.Hacıyev “Qafqazlı  qardaşqızı” (rus dilində)

19:00

 16 fevral, şənbə

H.X.Andersen    “Düyməcik” (rus dilində)

  İ.Sadıqov “Molla Nəsrəddinin beş arvadı”

 12:00

 19:00

 17 fevral, bazar

 Ə.Səmədli  “Meşə çaqqalsız olmaz”

 Elçin  “Baladadaşın toy hamamı”

12:00

 19:00

 21 fevral, cümə axşamı

22 fevral, cümə

A.Ekzüperi  “Balaca Şahzadə” PREMYERA

19:00

23-24 fevral,

25 fevral

Gənclər və İdman Nazirliyinin tədbirinin məşqi

Gənclər və İdman Nazirliyinin tədbiri

 

2 fevral, şənbə

C.Verdi  “Traviata”  opera

19:00

3 fevral,  bazar

Q.Qarayev,  F.Qarayev   “Qoya”  balet

19:00

6 fevral, çərşənbə

P.Çaykovski  “Romeo və Cülyetta” balet                                         N.Rimski-Korsakov “Şəhrizad”  balet

19:00

9 fevral, şənbə

C.Puççini  “Bohema”  opera

19:00

10 fevral,  bazar

F.Şubert  “Dahi hekayəçi”  balet

14:00

13 fevral, çərşənbə

Z.Hacıbəyov  “Aşıq Qərib”  opera                                        

19:00

16 fevral, şənbə

A.Adan  “Jizel”  balet

19:00

17 fevral,  bazar

Ü.Hacıbəyli  “Əsli və Kərəm”  opera

19:00

20 fevral, çərşənbə

S.Prokofyev  “Tamahlar”  balet                                         D.Şostakoviç  "Xanım və Xuliqan"  balet

19:00

23 fevral, şənbə

P.Maskanyi “Kənd namusu”  opera

19:00

24 fevral,  bazar

Stand Up “Brand new show”

19:00

27 fevral, çərşənbə

Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun” opera

19:00

6 января,

воскресенье

 И.Бергман «Осенняя соната»

19:00

11 января,

пятница

Ю.Поляков  «Халам   бунду»

19:00

12 января,

суббота

 В.Коркия, А.Лаврин   «Казанова: Уроки любви»

19:00

13 января,

воскресенье

 П.Гладилин «Афинские вечера»

19:00

18 января,

пятница

Е.Поддубная     «Последняя страсть королевы»

("А дождь себе льёт,да льёт")

19:00

19 января,

суббота

Ф.Достоевский  «Братья Карамазовы»

19:00

25 января,

пятница

Анар   «Уйди из моих снов»   («Тахмина и Заур»)

19:00

26 января,

суббота

 Н.Гоголь   «Женитьба» Премьера

19:00

27 января,

воскресенье

К.Гольдони «Сеньор Тодеро-хулиган»

   19:00

Uşaqlar üçün tamaşalar

1 января, вторник

В.Неверов  «Дюймовочка» Премьера

12:00

2 января, среда

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

15:00

6 января,

воскресенье

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

12 января, суббота

В.Неверов «Три поросенка,

Красная Шапочка и СерыеВолки»

12:00

 

19 января, суббота

В.Резникова «По щучьему веленью»

12:00

 

26 января, суббота

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

28 января,

понедельник

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

 

29 января, вторник

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

30 января, среда

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

31 января, четверг

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

2 fevral, şənbə

 Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”

Y.Abramov, L.Bəyim “Yarımçıq qalmış...”

Gənclər Gününə həsr olunur

14:00

19:00

 

3 fevral, bazar

Ş. Perro  “Çəkməli pişik”

M. Füzuli  “Leyli və Məcnun”

14:00

19:00

9 fevral, şənbə

Azərbaycan xalq nağılı  “Dəcəl keçi”

İ. Əfəndiyev “Məhv olmuş gündəliklər”

14:00

19:00

10 fevral, bazar

 Y.Şvarts “Qırmızı papaq”

 H.Cavid “Şeyx Sənan”                   

14:00

19:00

12 fevral, çərşənbə axşamı

A.Şaiq “Danışan gəlincik”

11:00

15 fevral, cümə

ŞHK-ın tədbiri

19:00

16 fevral, şənbə

A. Şaiq “Danışan gəlincik”

Ə. Əmirli “Hasarın o üzü”

14:00

19:00

17 fevral, bazar

P.Nurəliyeva  “Qoğalın sərgüzəştləri”

C.Cabbarlı “Aydın”

14:00

19:00

22 fevral, cümə

T. Vəliyeva “Cəza” (kiçik səhnə)

19:00

23 fevral, şənbə

A.Lindqren “Uzuncorab Peppi”

H.Cavid “Ana”

14:00

19:00

24 fevral, bazar

Azərbaycan xalq nağılı “Məlikməmməd”

S.Elsevər “Arzu və Murad”

Xocalı Soyqırımına həsr olunur

14:00

19:00

1 fevral,

cümə

J.Barri  “Piter Pen”

Azərbaycan xalq nağılı  “Şəngülüm,  Məngülüm”

12:00; 14:00

16:00

2 fevral,

şənbə

L.Bomon “Gözəl və Bədheybət”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”    (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00; 18:00

3 fevral,

bazar

M.Seyidzadə   “Cırtdan”

M.Seyidzadə   “Üç cəsur”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

8 fevral,

cümə

V.İlyuxov   “Oyaq gözəl” 

V.İlyuxov   “Oyaq  gözəl”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

9 fevral,

şənbə 

Azərbaycan xalq nağılı  “Ağ babanın nağılı”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

10 fevral,

bazar

J.Barri  “Piter Pen”

T.Ağayev  “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00; 18:00

15 fevral,

cümə

Rus xalq nağılı “Maşa və Ayı”

Rus xalq nağılı   “Durna  balığı”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

16 fevral,

şənbə

Rus xalq nağılı  “Turp”

C.Rodari   “Çipollino”  (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00; 18:00

17 fevral,

bazar

Ş.Perro   “Qırmızı papaq”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”    (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00; 18:00

22 fevral,

cümə

Rus xalq nağılı “Maşa və Ayı”

Azərbaycan xalq nağılı  “Şəngülüm,  Məngülüm”

12:00; 14:00

16:00

23 fevral,

şənbə

Ərəb xalq nağılı  “Əlibaba və qırx quldur”

 Rus xalq nağılı   “Durna  balığı”   (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00;18:00

24 fevral,

bazar

A.Şaiq “Tıq-tıq və Taq-taqın nağılı ”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

2 fevral, şənbə

N.Rüstəmov, S.Bədəlova "Undergraund"

18:00

3 fevral, bazar

B.Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

A.Çexov "İt gəzdirən xanım"

14:00

18:00

9 fevral, şənbə

 B.Əhmədli “Ağ bığlılar”

18:00

10 fevral, bazar

B.Xanızadə "Adagio"

18:00

16 fevral, şənbə

S.Hacıyeva “Dejavü” 

18:00

17 fevral, bazar

B.Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

N. Qəribova  “Katarsis”

14:00

18:00

23 fevral, şənbə

B.Xanızadə “Xocalı- bu olub”  Premyera

18:00

2  fevral, şənbə

S. Haqverdiyeva  “Metamorfoza”

19:00

3 fevral, bazar

R.Akutaqava

“Müəmmalı bir qətlin üç versiyası”

19:00

9  fevral, şənbə

M.F.Axundzadənin əsərləri əsasında

“Naməlum Axundzadə”

19:00

10 fevral, bazar

A.B.Kasares “Qəbirqazma üsulu”

19:00

16 fevral, şənbə

T.Vahid “Quş dili”

19:00

17 fevral, bazar

T.Nar “Şok”

19:00

23 fevral, şənbə

A.Çexov  “Təklif”

19:00