Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1 fevral,  şənbə

Elçin “Cəhənnəm sakinləri”

19:00

2  fevral, bazar  

Y.Polyakov “Sinif yoldaşları”

19:00

6 fevral, cümə axşamı

K.Abdulla “Bir, iki, bizimki...”

19:00

7 fevral, cümə

C.Məmmədquluzadə “Ölülər”

19:00

8  fevral,  şənbə

C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

Ə.Əmirli “Şah Qacar”

12:00

19:00

13 fevral,  cümə axşamı

İ.Əfəndiyev “Mənim günahım”

19:00

  14  fevral,  cümə

Ə.Əmirli “Ah bu uzun sevda yolu”

19:00

  15  fevral,  şənbə

C.Rodari  “Cipollino”

C.Cabbarlı “Yaşar”

12:00                           

19:00

16  fevral,  bazar

A.Tolstoy “Buratino axmaqlar ölkəsində”

M.S.Ordubadi “Qətibə İnanc”

12:00

19:00

20 fevral,  cümə axşamı

Ç.Aytmatov  “Manqurt”

19:00

21 fevral, cümə

C.Cabbarlı “Almaz”

19:00

22 fevral, şənbə

M.F.Axundov “Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran”                                      C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı

12:00

19:00

23 fevral,  bazar

H. Mirələmov “ Xəcalət”

N.Qoqol “Müfəttiş”

12:00

19:00

27 fevral, cümə axşamı

Şahmat Teatrının tamaşası

19:00

28   fevral,  cümə

ŞHK-nın çıxışı

19:00

29  fevral,   şənbə

“Nindza tısbağalar  və kapitan Cekin macəraları”

 H.Mirələmov  “Vəsiyyət ”

12:00                          19:00

 

1 fevral, şənbə

R.Leonkovallo "Payatsı" - opera

19:00

2 fevral, bazar

Q.Qarayev "Leyli və Məcnun", "Don Kixot" - baletlər

19:00

6 fevral, cümə  axşamı

Xalq artisti, görkəmli bəstəkar-müğənni  Polad Bülbüloğlunun 75 illik yubileyinə həsr olunur

P.Bülbüloğlu  "Eşq və Ölüm" - balet

19:00

8 fevral, şənbə

F.Əmirov "Sevil" opera

19:00

9 fevral, bazar

F.Şubert  "Dahi hekayəçi"  balet

14:00

12 fevral, çərşənbə

Z.Hacıbəyov “Aşıq Qərib"  opera

19:00

15 fevral, şənbə

P.Çaykovski  "Qu gölü"  balet

19:00

16 fevral, bazar

Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan" musiqili komediya

19:00

19 fevral, çərşənbə

A.Pyatsolla "Məhəbbət tanqosu"  balet

19:00

22 fevral, şənbə

C.Puççini "Bohema"  opera

19:00

23 fevral, bazar

Ü.Hacıbəyli “Əsli və Kərəm"  opera

19:00

28 fevral, cümə

"İdeal oyun" - Moskva Teatrının tamaşası

20:00

29 fevral, şənbə

C.Verdi  "Trubadur"  opera

19:00

1 fevral, şənbə

  A.Rıbnikov, A.Tolstoy   “Buratino”

  F.Əmirovun musiqiləri əsasında   “999-cu gecə”

12:00

19:00

2 fevral, bazar

H.K.Andersen    “Düyməcik”  rus dilində

Ü.Hacıbəyli    “O olmasın, bu olsun”

12:00

19:00

 6 fevral, cümə axşamı

R.Hacıyev, F.Zöhrabov   “Talelər qovuşanda”

19:00

7 fevral, cümə

  E.Sabitoğlu, V.Kolmanovski  “Bir dəfə Bağdadda”  rus dilində

19:00

10 fevral, bazar ertəsi

   “REBUS”  Teatrının tamaşası 

19:00

14 fevral, cümə

  A.Rıbnikov, A.Tolstoy   “Buratino”

İ.Əfəndiyev   “Mənim günahım”

12:00

19:00

15 fevral, şənbə

  V.Ulanovski, V.Orlov  “Qızıl cücə” rus dilində

Ə.Səmədli   “Toya bir gün qalmış”

12:00

19:00

16 fevral, bazar

  E.Sabitoğlu, Y.Şvarts   “Qırmızı papaq”     

  F.Sücəddinov, T.Vəliyeva   “Mən dəyərəm min cavana”

12:00

19:00

17 fevral, bazar ertəsi

  “1001 gecə” Studiyasının tədbiri

19:00

 

21 fevral, cümə

  M.Kamoletti  “Fransızsayağı qarnir”  rus dilində

19:00

22 fevral, şənbə

O.Zülfüqarov, R.Heydər   “Dəcəl çəpişlər”

  Elçin, F.Allahverdi “Baladadaşın toy hamamı”

12:00

19:00

23 fevral, bazar

  R.Şəfəq, V.Zimin   “Yağış göbələyinin macərası” rus dilində

  V.Hüqo   “Paris Notr dama ithaf”

12:00

19:00 

29 fevral, şənbə

 R.Ağababayev, A.Sent-Ekzüperi   “Balaca Şahzadə” 

19:00

1 февраля, суббота

  Д. Джаббарлы «Прости за любовь»  («Айдын»)

19:00

2 февраля,

воскресенье

Р.Куни «Он, она, окно..... любовник »

19:00

5 fevral, çərşənbə

“ƏSA” Teatrının tamaşası

19:00

6 февраля, четверг

В.Денисов     «Бульвар Сансет»

19:00

7 февраля, пятница

Низами  «Семь красавиц»

19:00

8 февраля, суббота

П.Гладилин    «Афинские вечера»

19:00

13 февраля, четверг

 Ф.Достоевский «Братья Карамазовы»

19:00

14 февраля, пятница

 Д.Остин «Гордость и предубеждение»

19:00

15 февраля, суббота

В.Коркия, А.Лаврин  «Казанова: Уроки любви»

19:00

16 февраля,

воскресенье

В.Мухарьямов «День сюрпризов»

19:00

20 февраля, четверг

 Ю.Поляков  «Халам   бунду»

19:00

21 февраля, пятница

Н.В.Гоголь  «Женитьба»

19:00

22 февраля, суббота

 П.Бессон  «Комедии одиночества»

19:00

23 февраля, воскресенье

 Б.Шоу  «Миллионерша»

19:00

27  февраля, четверг

Д. Джаббарлы «Прости за любовь»  («Айдын»)

19:00

28  февраля, пятница

В.Самедоглы «Игра в снежки летом»

19:00

29  февраля, суббота

 Е.Поддубная  «Последняя страсть королевы»

(«А дождь себе льёт, да льёт»)

19:00

 

КАМЕРНАЯ СЦЕНА

 

12 февраля, среда

«Женщина в ночи»

исповедь в одном действии

19:00

 

Uşaqlar üçün tamaşalar

 

1 февраля, суббота

В.Резникова «По-щучьему веленью»

12:00

2 февраля,

воскресенье

«Приключения Алладина, принцессы Жасмин и Джина-духа лампы»

12:00

8 февраля,  суббота

В.Неверов «Дюймовочка»

12:00

15 февраля, суббота

А.С.Пушкин «Сказка о мертвой царевне и о семи богатырях»

12:00

16 февраля,

воскресенье

В.Неверов   «В гостях у сказки!»

12:00

22 февраля, суббота

В.Неверов   «Три поросенка, Красная Шапочка и Серые Волки»

12:00

23 февраля,

воскресенье

В.Неверов  «Угадай  сказку!-5»

12:00

29  февраля, суббота

«Приключения Алладина, принцессы Жасмин и Джина-духа лампы»

12:00

1,2, 4,6  fevral, şənbə

C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”  - Baş məşqlər

09:00-19:00

5 fevral, çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

 

7 fevral, cümə

“Dəli yığıncağı” Baxış

16:00

8 fevral, şənbə

Y.Entin, V.Livanov  “Bremen musiqiçiləri”

Ə.Əmirli “Hasarın o üzü”

12:00

19:00

9 fevral, bazar

P.Nurəliyeva “Qoğalın sərgüzəştləri”

Ə.Əmirli “Mən Səni Sevirəm” (MSS)

12:00

19:00

11 fevral, çərşənbə axşamı

“Çıxış” Teatrının tamaşası

“Tikanlı münasibətlər” tamaşası   kiçik səhnə

19:00

12 fevral, çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

14 fevral, cümə

U.Lyus   “İstədiyim kimi yaşamışam” kiçik səhnə

19:00

15 fevral, şənbə

Premyera

C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”

19:00

 

16 fevral, bazar

C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı” 

14:00; 19:00

19 fevral, çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

21 fevral, cümə

22 fevral, şənbə

Özbəkistan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrının qastrol tamaşaları

Q.Qulam “Ozornik” (Şumbola)

 

12:00; 14:00; 16:00

23 fevral, bazar

 A.Puşkin “Qızıl balıq” 

 Anar “Şəhərin qış gecələri”

14:00

19:00

25 fevral, çərşənbə axşamı

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

.

26 fevral, çərşənbə

Xocalı faciəsinin 28-ci ildönümünə həsr olunur

T.Vəliyeva “ Mənim ağ göyərçinim”

16:00

28 fevral, cümə

T.Vəliyeva  “Cəza” kiçik səhnə

19:00

29 fevral, şənbə

İngilis xalq nağılı “Şən Elf və cadugər”

V.Şekspir  “III Riçard”

            12:00

            19:00         

1 fevral, şənbə

S.Marşak   “Pişiyin evi”

C.Rodari    “Çipollino”    (rus dilində)

Human Teatrının tamaşası

12:00;14:00

16:00

19:00

2 fevral, bazar

A.Şaiq   “Tıq-Tıq və Taq-Taqın nağılı”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”   (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

7 fevral, cümə

M.Seyidzadə    “Cırtdan”

M.Seyidzadə    “Üç cəsur”   (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

8 fevral, şənbə

Z.Rüfət oğlu      “Yeddi nar çubuğu”

 

12:00;14:00;16:00

 

9 fevral, bazar

Ərəb xalq nağılı   “Əlibaba və qırx quldur”  

Rus xalq nağılı   “Durna balığı”   (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

13 fevral, cümə axşamı

M Teatrının  “Bir gecənin nağılı” tamaşası

19:00

14 fevral, cümə

L.Bomon     “Gözəl və bədheybət”

Rus xalq nağılı    “Qoğal”   (rus dilində) 

12:00;14:00

16:00

15 fevral, şənbə

Ş.Perro     “Qırmızı papaq”

C.Rodari   “Çipollino”   (rus dilində) 

12:00;14:00

16:00

16 fevral, bazar

Rus xalq nağılı   “Turp”

Azərbaycan xalq nağılı   “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00;14:00

16:00

21 fevral, cümə

A.Lindqren    “Karlson”

A.Lindqren    “Karlson”   (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

22 fevral, şənbə   

C.Barri     “Piter pen”

Rus xalq nağılı   “Durna balığı”   (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

23 fevral, bazar 

Azərbaycan xalq nağılı “Ağ babanın nağılı”

Azərbaycan xalq nağılı “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00;14:00

16:00

28 fevral,cümə

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı”  

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı”   (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

29 fevral, şənbə

V.İlyuxov    “Oyaq gözəl”

V.İlyuxov    “Oyaq gözəl”   (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

1 fevral, şənbə

E. Rzayev “Qoca və Mələk”  

18:00

2 fevral, bazar

 S.Hacıyeva “Dejavü” 

18:00           

8 fevral, şənbə

 B.Əhmədli “Ağ bığlılar” 

18:00

9 fevral, bazar

 A.Çexov "İt gəzdirən  xanım”

18:00

15 fevral, şənbə

E. Rzayev “Kişilər və qadınlar”

18:00

16 fevral, bazar

B. Xanızadə “Adagio”

18:00

22 fevral, şənbə

N.Rüstəmov, S.Bədəlova "Undergraund"

18:00

23 fevral, bazar

 E.Rzayev “Kişilər və qadınlar”

18:00

29 fevral, şənbə

N.Qəribova, C.Dadaşov “Katarsis”

18:00

1 fevral, şənbə

R.Akutaqava “Müəmmalı bir qətlin üç versiyası”

19:00

2 fevral, bazar

H.İbsen “Vəsvəsə”

19:00

8 fevral, şənbə

V.Şekspir “Lənət”

19:00

9 fevral, bazar

İ.Fəhmi “Mənəm, mən...”

19:00

15 fevral, şənbə

S.Haqverdiyeva “Metamorfoza”

19:00

16 fevral, bazar

O.Pamukun əsərləri əsasında  “Mən ağacam”           

19:00

22 fevral, şənbə

T.Nar “Şok”

19:00

23 fevral, bazar

T.Vahid “Quş dili”

19:00

29 fevral, şənbə

İ. Fəhmi “Mənəm mən”

19:00

1 fevral, şənbə

 

A. Babayev “Nağıllar aləmində”

14:00

2 fevral, bazar

 

Ərəb xalq nağılı əsasında  “Əlibaba və qırx quldur”

14:00

7 fevral, cümə

 

A. Məmmədov “Dəli Domrul”

19:00

8 fevral, şənbə

Ərəb xalq nağılı əsasında “Əlibaba və qırx quldur”

 

A. Babayev “Nağıllar aləmində”

12:00

 

14:00

14 fevral, cümə

M. F. Axundzadə “Müsyö Jordan və dərviş Məstəli şah”

19:00

15 fevral, şənbə

Ərəb xalq nağılı əsasında  “Əlibaba və qırx quldur”

С.Cabbarlı “Solğun çiçəklər”

14:00

19:00

16 fevral, bazar

A. Şaiq “Danışan gəlincik”

14:00

22 fevral, şənbə

A. Babayev “Nağıllar aləmində”

C. Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

14:00

19:00

23 fevral, bazar

Ərəb xalq nağılı əsasında “Əlibaba və qırx quldur”

14:00

25 fevral, çərşənbə axşamı,

 26 fevral, çərşənbə

“Xocalıya ədalət!” Ədəbi – bədii kompozisiya

14:00

28 fevral, cümə

C. Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

19:00

 

29 fevral, şənbə

A. Şaiq "Danışan gəlincik"

14:00

Hi, this is test