Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

3 aprel, çərşənbə

L.Minkus   "Paxita"  balet

F.Şopen  "Şopeniana"  balet

19:00

6-7 aprel,

şənbə-bazar

 Moskva Teatrının uşaqlar üçün

" Böyük kiçik adamların nağıl kimi"   tamaşası

12:00

14:00

10 aprel,  çərşənbə

Ü.Hacıbəyli “Əsli və Kərəm”

19:00

13 aprel, şənbə

P.Maskanyi  "Kənd namusu" - opera

19:00

14 aprel,  bazar

N.Əliverdibəyov  "Cırtdan"  uşaqlar üçün opera

14:00

17 aprel, çərşənbə

F.Əmirov  "Min bir gecə" - balet

19:00

19 aprel,  cümə

İtaliya-Azərbaycan sənətçilərinin iştirakı ilə

"Barokko-Muğam" adlı  birgə konserti

20:00

20 aprel, şənbə

 C.Verdi "Traviata"  opera

19:00

21 aprel,  bazar

A.Pyatsolla  "Məhəbbət tanqosu"  balet

19:00

25 aprel,

cümə axşamı

Boris Eyfmanın balet teatrı

"Günahın o tayında" balet tamaşası

"По ту сторону греха"

19:00

5 aprel, cümə

Gürcü teatrının tamaşası (planlaşdırılır)

19:00

6 aprel, şənbə

C.Məmmədquluzadə “Ölülər”

19:00

7 aprel, bazar

Ə.Əmirli  “Ah,  bu uzun sevda yolu”

19:00

11 aprel, cümə axşamı

K.Abdulla “Bir, iki bizimki”  (A.M.Şərifzadə səhnəsində)

19:00

12 aprel, cümə

Y.Polyakov “Sinif yoldaşları”

19:00

13 aprel, şənbə

A.Tolstoy “Buratino”

Ə.Əmirli “Şah Qacar”

12:00

19:00

14 aprel, bazar

C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

U.Şekspir “12-ci gecə və ya  hər nə istəsəniz...”

12:00

19:00

18 aprel, cümə axşamı

M.Qavran  “Qəribə, çox qəribə, əhvalat” 

(A.M.Şərifzadə səhnəsində)

U.Şekspir “12-ci gecə və yaxud hər nə istəsəniz...”

19:00

19:00

19  aprel, cümə

M.S.Ordubadi “Qətibə İnanc”

19:00

20  aprel, şənbə

Multizavrı -uşaq tamaşası

19:00

21 aprel, bazar

C.Rodari “Cipollino”

C.Cabbarlı ”Almaz”

12:00

19:00

25 aprel, cümə axşamı

Ç.Aytmatov “Manqurt”

(A.M.Şərifzadə səhnəsində)

19:00

26 aprel, cümə

Elçin “Cəhənnəm sakinləri

19:00

 

4 aprel, cümə axşamı

  H.Andersen  “Düyməcik” (rus dilində)

11:00

5 aprel, cümə

  E.Sabitoğlu, V.Kolmanovski  “Bir dəfə Bağdadda”

(rus dilində)

19:00

6 aprel, şənbə

 H.Andersen  “Düyməcik” (rus dilində)

   İ.Sadıqov   “Molla Nəsrəddinin beş arvadı”

12:00

19:00

7 aprel, bazar

    A. Rıbnikov, A.Tolstoy  “Buratino”

    İ.Əfəndiyev   “Mənim günahım”

12:00

19:00

12 aprel,  cümə

  R.Ağababayev, A.Sent-Ekzüperi  “Balaca Şahzadə”

19:00

13 aprel, şənbə

  R.Ağababayev, A.Sent-Ekzüperi  “Balaca Şahzadə”

12:00

14 aprel, bazar

  O.Zülfüqarov, R.Heydər “Dəcəl çəpişlər”

  R.Şəfəq, V.Zimin “Yağış göbələyinin macərası”

  O.Kazımi, R.Heydər   “Qızıl toy”

12:00

14:00

  19:00

16 aprel,

çərşənbə axşamı

 Ü.Hacıbəyli  “O olmasın, bu olsun”

   19:00

17 aprel, çərşənbə

 “999-cu gecə” F.Əmirovun musiqiləri əsasında 

19:00

18 aprel,

cümə axşamı

 İ.Kalman   “Silva”  (rus dilində)

19:00

19 aprel, cümə

 V.Ulanovski, V.Orlov “Qızı cücə”

Ə.Səmədli   “Toya bir gün qalmış”

12:00

19:00

20 aprel, şənbə

E.Sabitoğlu, Y.Şvarts  “Qırmızı papaq”

R.Mirişli, M.Haqverdiyev  “Amerikalı kürəkən”

12:00

19:00

21 aprel, bazar

 V.Ulanovski, V.Orlov  “Qızıl cücə”

 Elçin, F.Allahverdi  “Baladadaşın toy hamamı”

12:00

19:00

26 aprel, cümə

 Ə.Haqverdiyev  “Kimdir müqəssir?”

19:00

27 aprel, şənbə

 Ü.Hacıbəyli  “Arşın mal alan”

19:00

28 aprel, bazar

 Ü.Hacıbəyli  “O olmasın, bu olsun”

19:00

-

-

-

6 апреля,

суббота

П.Гладилин  «Афинские вечера»                         

19:00

7 апреля,

воскресенье

 В.Коркия, А.Лаврин «Казанова: Уроки любви»

19:00

12 апреля,

пятница

М.Лермонтов   «Маскарад»

19:00

13 апреля,

суббота

 Н.Гоголь «Женитьба»

19:00

14 апреля,

воскресенье

Е.Поддубная  «Последняя страсть королевы»

("А дождь себе льёт, да льёт")

19:00

16 апреля,

вторник

 С.Курбан   «Али и Нино»

19:00

17 апреля,

среда

Низами  «Семь красавиц»

19:00

18 апреля,

четверг

И.Бергман  «Осенняя соната»

19:00

19 апреля,

пятница

 Эльчин    «Игры дьявола»

19:00

20 апреля,

суббота

Д.Остин  «Гордость и предубеждение»

19:00

21 апреля,

воскресенье

 

Анар  «Уйди из моих снов» 

  «Тахмина и Заур»

19:00

26 апреля,

пятница

 

 П.Бессон «Комедия одиночества»

Премьера

19:00

27 апреля,

суббота

К.Гольдони «Сеньор Тодеро-хулиган»

19:00

28 апреля

воскресенье

 

 Р.Куни  «Он, она, окно...любовник»

19:00

 

 


Uşaqlar üçün tamaşalar

6 апреля,

суббота

 В.Неверов

«Три поросенка, Красная Шапочка и Серые Волки»                                                  

12:00

7 апреля,

воскресенье

В.Резникова «По щучьему веленью»

12:00

13 апреля,

суббота

 А.Пушкин  «Сказка о мертвой царевне и  семи богатырях»

Премьера

12:00

14 апреля,

воскресенье

В.Неверов   «Дюймовочка»

12:00

 

20 апреля,

суббота

 А.Пушкин    «Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне –Лебеди»

12:00

21 апреля,

воскресенье

 В.Неверов  «В  гостях у сказки!»

12:00

27 апреля,

суббота

А.Пушкин  «Сказка о мертвой царевне и  семи богатырях»

12:00

 

28 апреля,

воскресенье

В.Неверов «Дюймовочка»

12:00

1 aprel,

bazar ertəsi

 “KVN” komandasının çıxışı

19:00

2 aprel,

çərşənbə axşamı

H.X. Andersen “Qar kraliçası”

14:00

5 aprel, cümə

Y. Abramov, L. Bəyim “Yarımçıq qalmış...”

 Aprel döyüşlərinin üçüncü ildönümünə həsr olunur

19:00

6 aprel, şənbə

A. Lindqren “Balaca və damda yaşayan Karlson”

Erik-Emmanuel Şmitt “Tanrıya on dörd məktub”

Premyera

14:00

19:00

7 aprel, bazar

A. Tolstoy  “Buratinonun macəraları”

Erik-Emmanuel Şmitt “Tanrıya on dörd məktub”

Premyera

14:00

19:00

10 aprel, çərşənbə

“VGİK-in 100 illiyi MDB ölkələrində”

keçirilən tədbirlər çərçivəsində hazırlanan tamaşa

Aleksandr Volodin “Beş axşam”

19:00

12 aprel, cümə

M. Vahidzadə “Bir səbət tənhalıq” Kiçik səhnə

 

19:00

13 aprel, şənbə

Y. Entin, V.Livanov “Bremen musiqiçiləri”

Ə. Əmirli “Mən Səni Sevirəm (MSS)”

14:00

19:00

14 aprel, bazar

C. Rodari “Çippolino”

Ə.Əmirli “Hasarın o üzü”

14:00

19:00

16 aprel,

çərşənbə axşamı

V. Siqarev “Ağ ölüm”

19:00

17 aprel,

çərşənbə

Y.Abramov, L.Bəyim “Yarımçıq qalmış...”

19:00

18 aprel, cümə axşamı

M. de Servantes “Don Kixot”

19:00

19 aprel, cümə

N. Qoqol “Dəlinin qeydləri” Kiçik səhnə

19:00

20 aprel, şənbə

P. Culliford “Şirinlər”

F. Dürrematt “Dəlixanada qətl”

14.00

19.00

21 aprel, bazar

Ş. Perro “Çəkməli pişik”

V. Şekspir “III Riçard”

14:00

19:00

26 aprel, cümə

T. Vəliyeva “Cəza” Kiçik səhnə

19:00

27 aprel, şənbə

K. Ağabalayev “Şahzadə Xəzərin nağılı”

L.Nuren “Mən gəldim qızlar...” (Müharibə)

(ingilis dilinə tərcümə ilə)

14:00

19:00

28 aprel, bazar

A. Şaiq “Tıq-tıq xanım”

Ə. Haqverdiyev “Pəri Cadu” (ingilis dilinə tərcümə ilə)

14:00

19:00

5 aprel, cümə

C.Barri    “Piter Pen”

C.Rodari    “Çipollino” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

6 aprel, şənbə

N.Kazımov “Ələddin

Rus xalq nağılı    “Durna balığı”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

7 aprel, bazar

Rus xalq nağılı   “Qoğal”

Rus xalq nağılı   “Qoğal” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

12 parel, cümə

S.Marşak  “Pişiyin evi”

C.Rodari    “Çipollino”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

13 aprel, şənbə

Rus xalq nağılı “Turp”

Rus xalq nağılı “Qoğal”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

14 aprel, bazar

Ş.Perro    “Qırmızı papaq”

Rus xalq nağılı   “Durna balığı” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18.00

16 aprel, çərşənbə axşamı

M.Seyidzadə    “Cırtdan”

14:00

17 aprel, çərşənbə

Türk xalq nağılı  “Kəloğlan”

14:00

18 aprel, cümə axşamı

A.Şaiq   “Tıq-Tıq və Taq-Taqın nağılı”

14:00

19 aprel, cümə

Rus xalq nağılı   “Turp”

C.Rodari    “Çipollino”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

20 aprel, şənbə

Rus xalq nağılı    “Maşa və Ayı”

Rus xalq nağılı    “Durna balığı”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16.00; 18:00

21 aprel, bazar

C.Barri    “Piter Pen”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

6 aprel, şənbə

E.Rzayev “Qoca və Mələk”

18:00

7 aprel, bazar

B. Xanızadə “Fəlakət və insan”

S. Hacıyeva “Dejavü”

14:00

18:00

13 aprel, şənbə

A.Çexov “İt gəzdirən xanım”

18:00

14 aprel, bazar

 “Undergraund”

18:00

16 aprel, çərşənbə axşamı

N. Rüstəmov “Ağ bığlılar”

      18:00

17 aprel, çərşənbə

S.Hacıyeva “Dejavü”

18:00

18 aprel, cümə axşamı

 “Undergraund”

18:00

20 aprel, şənbə

B.Xanızadə “Xocalı-bu olub”

18:00

21 aprel, bazar

B.Xanızadə “Fəlakət və insan”

N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”

14:00

18:00

27 aprel, şənbə

E.Rzayev “Kişilər və qadınlar” Premyera

18:00

28 aprel, bazar

B.Xanızadə, B. Əhmədli “Son ştrix”

18:00

6  aprel, şənbə

G.Dumbadze “Məhşər günü”

19:00

7 aprel, bazar

T.Vahid “Quş dili”

19:00

13 aprel, şənbə

R.Akutaqava “Müəmmalı bir qətlin üç versiyası”

19:00

14 aprel, bazar

T.Nar  “Şok”

19:00

20 aprel, şənbə

P.Nurəliyeva “Sonuncu”

19:00

21 aprel, bazar

O.Pamukun əsərləri əsasında “Mən ağacam”

19:00