Müstəqillik dövrünün ən irimiqyaslı incəsənət layihəsinə böyük maraq var
Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə Mədəniyyət Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkil etdiyi Uşaq İncəsənət Festivalına qeydiyyat davam edir.
16 mart tarixinədək müxtəlif şəhər və rayonlar üzrə 15 minə yaxın uşaq  qeydiyyatdan keçib.
Xatırladaq ki, uşaq festivalı 21 nominasiya üzrə istedadına, bacarığına güvənən 6-17 yaş arası hər kəs qatıla bilər. Festival həm peşəkar, həm də həvəskar  kateqoriyalar üzrə üç yaş qrupunda (6-9 yaş, 10-13 yaş və 14-17 yaş) keçiriləcək.
İştirakçıların qeydiyyatı 20 fevral – 30 mart tarixlərində www.uif.az internet saytı üzərindən aparılır.
Əlavə məlumatları festivalın internet saytı, elektron poçtu, (050) 2880147 mobil, 147 qısa nömrələri, həmçinin festivalın rəsmi sosial şəbəkə hesabları vasitəsilə əldə etmək mümkündür:

Самый масштабный арт-проект эпохи независимости вызывает большой интерес
Продолжается регистрация на Фестиваль детского творчества, организованный Министерством культуры, Министерством науки и образования и Центром Гейдара Алиева по случаю 100-летия со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
К 16 марта в разных городах и районах было зарегистрировано около 15 тысяч детей.
Стоит отметить , что принять участие в детском фестивале в 21 номинации может любой желающий в возрасте от 6 до 17 лет, уверенный в своем таланте и мастерстве. Фестиваль пройдет в трех возрастных группах (6-9 лет, 10-13 лет и 14-17 лет) как в профессиональных, так и в любительских категориях.
Регистрация участников осуществляется на сайте www.uif.az с 20 февраля по 30 марта.
Дополнительную информацию можно получить через сайт фестиваля, электронную почту, (050) 2880147 мобильный, короткие номера 147, а также через официальные аккаунты фестиваля в социальных сетях: