Nazirlər Kabinetində görüşdə Azərbaycan–Rusiya əlaqələrinin inkişafından danışılıb
Yanvarın 24-də Azərbaycan Respublikasının Baş Naziri Əli Əsədov Rusiyanın TASS informasiya agentliyinin baş direktorunun birinci müavini Mixail Qusman ilə görüşüb.
Baş Nazir Əli Əsədov Mixail Qusmanı yubileyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən “Şərəf” ordeni ilə təltif olunması münasibətilə təbrik edib.
Görüşdə Rusiya ilə Azərbaycan arasında iqtisadi münasibətlərin getdikcə dərinləşdiyi vurğulanıb, humanitar əlaqələrin genişlənməsindən məmnunluq ifadə olunub.
Söhbət zamanı “Bakı-Moskva: mədəniyyətlərin dialoqu” konfransının uğurla keçdiyi və xalqlar arasında münasibətlərə müsbət təsir göstərdiyi vurğulanıb.

Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Ali Asadov has met with First Deputy Director General of Russian TASS news agency Mikhail Gusman.
Prime Minister Ali Asadov congratulated Mikhail Gusman on his birth anniversary and on his being awarded “Sharaf” Order by President Ilham Aliyev.
The expansion of economic and humanitarian relations between Azerbaijan and Russia was hailed at the meeting.
The success of the "Baku-Moscow: Dialogue of Cultures" conference was highlighted, and the sides stressed its positive contribution to relations between the two nations.