Nazirlər Kabinetində görüşdə Azərbaycan–Rusiya əlaqələrinin inkişafından danışılıb
Yanvarın 24-də Azərbaycan Respublikasının Baş Naziri Əli Əsədov Rusiyanın TASS informasiya agentliyinin baş direktorunun birinci müavini Mixail Qusman ilə görüşüb.
Baş Nazir Əli Əsədov Mixail Qusmanı yubileyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən “Şərəf” ordeni ilə təltif olunması münasibətilə təbrik edib.
Görüşdə Rusiya ilə Azərbaycan arasında iqtisadi münasibətlərin getdikcə dərinləşdiyi vurğulanıb, humanitar əlaqələrin genişlənməsindən məmnunluq ifadə olunub.
Söhbət zamanı “Bakı-Moskva: mədəniyyətlərin dialoqu” konfransının uğurla keçdiyi və xalqlar arasında münasibətlərə müsbət təsir göstərdiyi vurğulanıb.

На встрече в Кабинете Министров шла речь об азербайджано-российских связях
24 января премьер-министр Азербайджанской Республики Али Асадов встретился с первым заместителем Российского информационного агентства ТАСС Михаилом Гусманом.
Премьер-министр Али Асадов поздравил Михаила Гусмана с юбилеем и награждением Президентом Азербайджанской Республики орденом «Шараф».
На встрече было подчеркнуто неуклонное углубление экономических отношений между Россией и Азербайджаном, выражено удовлетворение от расширения гуманитарных связей.
В ходе беседы было отмечено успешное проведение конференции «Баку-Москва: диалог культур», подчеркнуто, что это позитивно повлияет на отношения между народами.