Apellyasiya Komissiyasının iclası yekunlaşdı
8 yanvar 2024-cü il tarixində uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktorların, direktor müavinlərinin və müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin direktorlar və direktor müavinləri üzrə keçirilmiş müsahibə mərhələsinin nəticəsindən razı olmayan namizədlərin şikayətlərinə baxılması məqsədilə Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin Apellyasiya Komissiyasının iclası keçirilmişdir.
İclasda direktor vəzifəsi üzrə namizədlər Həsənli Nərgiz İlqar qızı, Mustafazadə Aslan Rafiq oğlu, Ağayev Ramin Heydər oğlu, Həsilova Günay Məmməd qızı nəticələrinə yenidən baxılmışdır. 4 namizəddən 1 nəfərin müsahibə nəticəsi dəyişdirilmiş, 3 nəfərin müsahibə nəticəsi isə qüvvədə saxlanılmışdır.
Müzakirələr zamanı namizədlərin müsahibə ilə bağlı fikirləri dinlənilmiş, müsahibələrin videoçəkilişinə və sənədlərinə əsasən Komissiya üzvlərinin hazırladığı rəylər müzakirə olunmuşdur. Sonda Komissiya üzvlərinin səsverməsinə əsasən müvafiq Qərarlar qəbul edilmişdir.
Qərara əsasən Həsənli Nərgiz İlqar qızının (21 bal) əvvəl keçirilmiş müsahibə nəticələrinə dair müraciəti təmin edilmişdir.
Digər namizədlərin şikayətləri ilə əlaqədar qəbul edilən Qərarlara əsasən həmin namizədlərlə əvvəl keçirilmiş müsahibələrin nəticələrinə dair Müsahibə Komissiyasının qiymətləndirməsi tam obyektiv və əsaslı hesab edilərək dəyişdirilmədən qüvvədə saxlanılmışdır.

8-го января 2024-го года состоялось заседание Апелляционной Комиссии Министерства культуры Азербайджанской Республики для рассмотрения жалоб кандидатов не удовлетворённых результатами этапа собеседования для директоров и заместителей директоров, проведённого в рамках конкурса по набору директоров, заместителей директоров и учителей в детские школы и центры музыки, искусства, рисования, мугама, ашугского исполнения.
На заседании были заново рассмотрены результаты кандидатов на должность директора Гасанлы Наргиз Ильгар гызы, Мустафазаде Аслана Рафик оглу, Агаева Рамина Гейдар оглу и Гасиловой Гюнай Мамед гызы. Результат собеседования 1 из 4 кандидатов был изменен, а результат собеседования 3 человек оставлен в силе.
В ходе обсуждений были заслушаны мнения кандидатов по поводу собеседования, а также обсуждены мнения, подготовленные членами Комиссии на основании видеозаписей и документов собеседований. В итоге по результатам голосования членов Комиссии были приняты соответствующие Решения.
Согласно решению, заявление Гасанлы Наргиз Ильгар гызы (21 балл) по результатам предыдущего собеседования было удовлетворено.
Согласно Решениям, принятым по жалобам других кандидатов, оценка Комиссии по Собеседованию по результатам предыдущих собеседований с этими кандидатами была признана полностью объективной и обоснованной и оставлена ​​в силе без изменений.