20 Yanvar faciəsinin 30-cu ildönümünə həsr olunmuş konsert proqramı keçirildi
Yanvarın 18-də Müslim Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında 20 Yanvar faciəsi qurbanlarının xatirəsinə həsr olunmuş konsert proqramı keçirildi.
Anım tədbirində mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayev, nazir müavini Rafiq Bayramov, mədəniyyət və incəsənət nümayəndələri iştirak edirdi.
Tədbir vətənpərvərlik ruhunda bəstələnmiş kompozisiyalardan ibarət konsert proqramı ilə davam etdi.
Xalq artisti Rauf Abdullayevin bədii rəhbərliyi ilə keçirilən konsert proqramında Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri çıxış etdi.
Konsert proqramında Qara Qarayevin “Matəm odası”, “İldırımlı yollarla” baletindən “Adagio” və “Final, Soltan Hacıbəyovun “Karvan” simfonik lövhə, Azər Rzayevin “Bakı 90” simfoniyası əsərləri səsləndirildi.

Состоялся концерт, посвященный 30-летию трагедии 20 Января
18 января в Азербайджанской государственной академической филармонии имени Муслима Магомаева состоялся концерт, посвященный жертвам трагедии 20 Января.
В мероприятии приняли участие министр культуры Азербайджана Абульфас Гараев, заместитель министра Рафик Байрамов, общественные деятели, представили культуры и науки.
Мероприятие продолжилось концертной программой, составленной из патриотических композиций.
В концертной программе в исполнении Азербайджанского государственного симфонического оркестра имени Узеира Гаджибейли под управлением народного артиста, дирижера Рауфа Абдуллаева прозвучали классические произведения - Гара Гараева “Траурная Ода”, из балета “Тропою грома” композиции “Adagio” и “Final”, симфоническая поэма Солтана Гаджибеков “Караван”, симфоническое произведение Азера Рзаева “Баку 90”.