“Gəl, Yarat!” Yaradıcılıq üzrə marafonun qalibləri müəyyən olunub
1-3 dekabr tarixlərində YARAT Müasir İncəsənət Məkanında Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə “GƏL, YARAT” Yaradıcılıq üzrə Marafon təşkil olunub.
Dekabrın 3-də marafonun final mərhələsi baş tutub və beş istiqamət üzrə (animasiya, kino, qrafik dizayn, teatr və videoqrafiya) 25 iştirakçı komanda tərəfindən hazırlanan məhsullar səhnədə təqdim edilib.
Sonda münsiflər heyətinin qərarı ilə  aşağıdakı istiqamətlər üzrə komandalar qalib olaraq seçilib və mükafatlandırılıb.
• Kino - “Alfa”
• Teatr - “Səssiz”
• Dizayn - “The last of us”
• Videoqrafiya - “The pulse of innovator”
• Animasiyada - “Ovsun”
“GƏL, YARAT!” marafonu Azərbaycan Film Akademiyasının kino və teatr, Bakı Dizayn Akademiyasınının qrafik dizayn, Azərbaycan Animasiya Assosiasiyasının animasiya istiqamətləri üzrə mentorluğu ilə "Yaradıcı Həftə" çərçivəsində reallaşıb.

С 1 по 3 декабря в Помещении Современного Искусства YARAT при поддержке Министерства Культуры был организован Творческий Марафон «Приходи, Твори!».
3 декабря состоялся финальный этап марафона, и на сцене были представлены продукты, подготовленные 25 командами-участниками по пяти направлениям (анимация, кино, графический дизайн, театр и видеография).
В итоге решением жюри победителями были выбраны и награждены команды по следующим направлениям.
Кино – «Альфа»
Театр – «Без звука»
Дизайн – «The last of us»
Видеография – «The pulse of innovation»
В Анимации – «Заклинание»
Марафон «ПРИХОДИ, ТВОРИ!» прошел в рамках «Творческой Недели» под наставничеством Азербайджанской Академии Кино и Театра, Бакинской Академии Дизайна по Графическому Дизайну, Ассоциации Анимации Азербайджана по направлениям анимации.